Cestovny poriadok, cestovanie, dovolenky
     Odchody autobusov, Autobusy, Autobusove spoje

Cestovny poriadok Odchody autobusov Odchody vlakov Cp spojenie Dovolenka 2014
 

 

Odchody autobusov autobusova doprava     Odchody autobusov autobusove spoje     Odchody autobusov autobusy

Odchody autobusov

Odchody autobusov - autobusove spoje

 

Odchody autobusov  - kam sa chystáte cestovať ? Informácie o odchodoch autobusov vám pomôže násjť najrýchlejší možný spoj do cieľovej stanice. Autobusy popri vlakoch sú pohodlnými dopravnými prostriedkami. Niekedy sú síce preplnené a ľudia musia stáť, ale majú svoj komfort. Z cenového hľadiska sa na niektorých úsekoch oplatí viac vlakové spojenie a iných úsekoch autobusové spojenie. Autobusy majú jednu nesmiernu výhodu oproti vlakom. Vlak môže dôjsť jedine tam, kde sú postavené koľajnice. Autobusy dôjdu všade tam kde je cesta :). Odchody autubusov sa snažia byť čo najviac prívetivé voči zákaznikom, teda cestujúcim.

Čo sa týka presnosti, tak sú na tom lepšie ako vlaky, kde môže častejšie dochádzať k meškaniu. Vlaky sú na sebe závisle, kdež to autobusy sú viac individuálne. Čo sa týka batožin, autobusy majú úložny priestor, kde sa vojde relatívne veľa batožiny. Kde všade stoja autobusy ? Všade tam kde je zastavka, ak nemajú vynimku.   

 

Autobusy

 

Autobusy - sú to dopravné prostriedky, ktoré umožňujú previesť minimálne 9 osôbo vrátane vodiča. Autobusy majú svoju históriu. Prvý autobus bol vyrobený firmou Mercedes-Benz na konci 19. storočia. Vtedy prevážal okolo 10 až 20 osôb. Ako sa zdokonaľovala doba tak sa zdonaľovali aj tieto dopravné prostriedky. Hlavny rozmach začal počas zavedenia Mhd, čiže mestkej hromadnej dopravy. Vtedajšie autobusy používali rôzné druhy paliva ako napríklad svietiplyn, benzín, drevoplyn...V dnešnej dobre ich ma každé menšie mesto. Môžeme ich rozdeliť na viacero kategórií podľa účelu použitia. Napríklad na diaľkové určené na väčšie vzdialenosti, či mestké a medzimestké. Okrem toho ich môžno rozdeliť aj podľa počtu prepravoaných osôb na minibusy (preprava 9 až 16 cestujúcich) midi busov (17 až 22 ôsob) či veľkých autobusov  - nad 23 prepravovaných osôb. 

 

 

 

Autobusove spoje

 

Kde možno nájsť autobusove spoje ? Cestovne poriadky ponúkajú možnosť nájsť svoj konkrétny spoj. Cestovný poriadok cez internet je pohodlným spôsobom ako nájsť odchod autobusa do miesta určenia. Online forma hľadania vypíše viacero možnosti odchodov autobusov, prípadne ich môžeme skombinovať s vlakmi.

 

 Odchody autobusov

 

Autobusova doprava

 

Je to populárny typ dopravy. Je relatívne lacná a bezpečná, pritom aj pohodlná. V porovnaní s osobným automobilom, nie je tak ondividuálna ale zato lacnejšia, teda úspornejšia. Autobusova doprava je po celom svete.  Z Londýna je znamy tkzv double decker autobus, čiže dvojposchodový autobus. Tento typ dopravy je dostatočne rýchly aj na väčšie vzdialenosti, hlavne tam kde sa nemôžu dostať vlaky alebo lietadlá. Patrí mu pevné miesto pri preprave cestujúcich.  Cestovný poriadok autobusy pomáha zorientovať sa v autobusovej doprave.      

 

 

 

Medzinarodna autobusova doprava

 

Zvláštnym druhom dopravy je medzinárodná autobusová doprava. Táto doprava presahuje hranice viacerých štátov. Môže isť pritom napríklad spojenie Košíc s Prahou alebo Prešova s Rímom. Takéto autobusy sa nazývajú diaľkovými a cestujúci v nich môžu len sedieť, teda nesmú stáť. Sú väčšinou komfortnejšie ako bežné mestké alebo primestké autobusy. Týmto druhom dopravy môžeme ísť napríklad na dovolenku. Využíva sa však na pracovné cesty či výlety do zahraničia.  

 

Odchody autobusov  pomáhajú občanom nájsť tú správnu cestu v správnom čase do konkrétneho mesta na Slovensku či do zahraničia.

 

 

     

Cestovny poriadok

TOPlist TOPlist